700 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Akik Taşı

Tarih: 04.12.2023 19:04
Akik Taşı
Akik Taşı Nedir?
Akik taşı mineralli bir çeşit doğal taştır. Ph değeri nötrdür. Genellikle kahverengi, kırmızı, sarı, mor veya yeşil renktedir. Mikroskop altında incelendiğinde renkli şeritlere sahiptir. Akik taşı, doğal minerallerin birikimi sonucu oluşur ve farklı renklerde olmasının sebebi; içerdiği minerallerin ve elementlerin farklılığından kaynaklanır.

Akik Taşının Tarihsel Süreci
Akik, antik çağlardan beri çeşitli kültürlerde kullanılan bir taştır. M.Ö. 3000 yıllarında kullanıldığına dair bazı kalıntılar mevcuttur. Mezopotamya'da akik taşından yapılmış takılar, amuletler(muskalar) ve mühürler rastlanmıştır. Mısır'da ise akik taşı koruyucu bir sembol olarak görülmüş ve bu nedenle mezarlıklarda da rastlamak mümkündür.
Akik taşı İslam kültüründe de önemli yere sahiptir. Hz. Muhammed ve sahabelerin akik yüzükler taktığına dair çeşitli hadisler mevcuttur. Bu nedenle İslam dünyasında değerli ve manevi bir taş olarak kabul edilmektedir.


Akik Taşının Kullanım Alanları
Takı yapımında, ev aksesuarlarında veya ham şekilde dekoratif amaçlarla kullanılabilir. Ayrıca, taşın enerji düzenleyici özellikleri nedeniyle meditasyon uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Akik Taşının Bakımı ve Arındırılması
Akik taşının sizinle daha uzun ömürlü olabilmesi için tüm takılarda olduğu gibi bir kese veya kutuda saklamanız takınız için daha iyi olacaktır. Günlük bakımında yumuşak bir bezle silebilirsiniz. Tüm takılarımız çelik olduğu için temizliğinde başka herhangi bir kimyasala gerek kalmaz.
Akik taşının arındırılmasında ise birçok farklı arındırma yöntemleri vardır. Sizin için en uygun olanı taşınızın arındırılmasında seçebilirsiniz;
1. Tuzlu Su ile Arındırma: Bir kase suya bir kaşık deniz tuzu ekleyerek karıştırın. Akik Taşını bu karışımın içinde birkaç saat bekletin. Ardından iyice durulayarak temizleyin.
2. Akan Suda Arındırma: Akan dere, akarsu, şelale gibi su kaynaklarında taşı arındırma; eski enerjisini alıp götüreceği düşünülmektedir. Ayrıca taşınızı doğal elementlerle bir araya getirmek taşınız için çok faydalıdır.
3. Selenit ile Arındırma: Selenit, diğer taşların enerjilerini temizlemesiyle bilinen bir taştır. Akik taşınızı selenit kristalinin yanına koyarak bir süre bekletebilirsiniz.
4. Tibet Kasesi veya Tingsha Çanları: Bu yöntemle taşı ses titreşimlerine maruz bırakarak olumsuz enerjileri dağıtabilirsiniz.
5. Güneş ve Ay Işığında Bekletme: Akik taşınızı bir süre doğrudan güneş ve ay ışığına bırakarak olumsuz enerjisinden arındırabilirsiniz. Ancak güneş ışığına bırakırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü güneş ışığı doğal taşınızın rengini değiştirebileceğini unutmamalısınız.


Akik Taşının Özellikleri
Koruyucu bir enerjiye sahiptir.
Enerjiyi dengeler.
Içsel uyumu arttırabilmektedir.
Kötü şansı engeller ve şansınızı arttırır.
Negatif enerjilerden korur.


Akik Taşı Hangi Burcun Taşıdır?
Akik taşı, genellikle koç ve boğa burçlarıyla ilişkilendirilir. Ancak siz de yükselen burcunuza, kişisel özelliklerinize ve diğer parametrelere bakarak karar verebilirsiniz. Önemli olan taş sizinle iken size verdiği enerjisel uyumdur.

Akik Taşı Hangi Çakraya Etki Eder?
Akik taşı genellikle enerji ve özelliklerinden dolayı kök çakra ile ilişkilidir. Ancak çakra taşlarının kullanımı kişisel tercihlerinize ve deneyimlerinize bağlıdır.

Akik Taşının Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
1. Satın aldığınız kaynak bu noktada önemli bir rol oynar.
2. Orijinal bir akik taşı belirgin renk ve desenlere sahip olabilir.
3. Fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Eğer bir akik taşı değerinin çok altında bir fiyatta satılıyorsa; bu durum şüphe yaratır.
4. Taşınızdan numune vererek laboratuvar testleri yaptırabilirsiniz.
5. Isı ve ışık reaksiyonu verebilir. Ancak bu testler uzmanlık gerektirir ve dikkatli olunması gerekir.
Sitemizde yer alan akik taşlarının her biri için orijinallik konusunda incelikle araştırma yapılmış olup orijinalliği konusunda herhangi bir şüphemiz yoktur.
Akik taşı hakkında daha fazla bilgi almak için whatsapp iletişim hattımıza veya mailden bizimle iletişim sağlayabilirsiniz.
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...