700 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Amazonit Taşı

Tarih: 05.12.2023 23:04
Amazonit Taşı

Amazonit Taşı Nedir 

Amazonit taşı, genellikle yeşil renkte olan içerik olarak potasyumun fazla görüldüğü bir mikroline türüdür. Triklinik kristal yapıya sahiptir. Mohs sertlik ölçeğine göre 6-6,5 arasında değişen bir sertliğe sahiptir. Görünüm olarak camsı ve ipek gibi bir parlaklığa sahiptir.  

Amazonit Taşının Tarihsel Süreci 

Amazonit taşı, bazı kaynaklarda Mısır veya Mezapotamya gibi eski kültürlerin dekoratif taşlar arasında benzer renkli mineralleri kullanmış olabileceği görülse de bu konu hakkında kesin bir bilgi bulunamamıştır. Amazonit daha çok modern dönemde kullanılmaya başlanmıştır. 

Amazonit Taşının Kullanım Alanları 

Amazonit, takı tasarımlarında kullanılarak kolye, küpe, bilezik ve yüzüklerde sıklıkla tercih edilir. Modern tasarımlarla amazonitin birleştiği muhteşemlikte görünüşünüze şıklık katabilirsiniz. Dekoratif amaçlarla kullanılabilir. 

Amazonit Taşının Bakımı ve Arındırılması 

Amazonit taşının sizinle daha uzun ömürlü olabilmesi için tüm takılarda olduğu gibi bir kese veya kutuda saklamanız takınız için daha iyi olacaktır. Günlük bakımında yumuşak bir bezle silebilirsiniz. Tüm takılarımız çelik olduğu için temizliğinde başka herhangi bir kimyasala gerek kalmaz. 

Amazonit taşının arındırılmasında ise birçok farklı arındırma yöntemleri vardır. Sizin için en uygun olanı taşınızın arındırılmasında seçebilirsiniz; 

 1. Tuzlu Su ile Arındırma: Bir kase suya bir kaşık deniz tuzu ekleyerek karıştırın. Amazonit taşını bu karışımın içinde birkaç saat bekletin. Ardından iyice durulayarak temizleyin. 

 1. Akan Suda Arındırma: Akan dere, akarsu, şelale gibi su kaynaklarında taşı arındırma; eski enerjisini alıp götüreceği düşünülmektedir. Ayrıca taşınızı doğal elementlerle bir araya getirmek taşınız için çok faydalıdır. 

 1. Selenit ile Arındırma: Selenit, diğer taşların enerjilerini temizlemesiyle bilinen bir taştır. Amazonit taşınızı selenit kristalinin yanına koyarak bir süre bekletebilirsiniz. 

 1. Tibet Kasesi veya Tingsha Çanları: Bu yöntemle taşı ses titreşimlerine maruz bırakarak olumsuz enerjileri dağıtabilirsiniz. 

 1. Güneş ve Ay Işığında Bekletme: Amazonit taşınızı bir süre doğrudan güneş ve ay ışığına bırakarak olumsuz enerjisinden arındırabilirsiniz. Ancak güneş ışığına bırakırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü güneş ışığı doğal taşınızın rengini değiştirebileceğini unutmamalısınız. 

Amazonit Taşının Özellikleri 

 • Kişinin enerjisini dengeleme ve uyum sağlama konusunda yardımcı olabilir. 

 • Günün stresinden arındırabilir ve taşıyıcısına rahatlatıcı bir etki gösterebilir. 

 • Boğaz çakrasıyla ilişkili olduğu için iletişimi güçlendirmeye etki eder. 

 • Zihinsel rahatlama ve sakinlik verebilir. 

 • Bazı çıkarımlara göre, Amazonit taşı bağışıklık sistemini güçlendirebilir. 

Amazonit Taşı Hangi Burcun Taşıdır 

Başak ve terazi burçlarıyla ilişkilendirilebilir. Astrolojik inançlara göre, bu burçlarla bağlantılı kişilere olumlu etkiler sağlayabilir. Ancak siz de yükselen burcunuza, kişisel özelliklerinize ve diğer parametrelere bakarak karar verebilirsiniz. Önemli olan taş sizinle iken size verdiği enerjisel uyumdur. 

Amazonit Taşı Hangi Çakraya Etki Eder 

Amazonit taşı genellikle enerji ve özelliklerinden dolayı boğaz çakrası ile ilişkilendirilir. Ancak çakra taşlarının kullanımı kişisel tercihlerinize ve deneyimlerinize bağlıdır. 

Amazonit Taşının Orijinal Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır 

 1. Orijinal Amazonit genellikle açık yeşil renkte olup beyaz çizgilerle veya lekelerle süslüdür. Farklı renkler veya anormallikler, taşın orijinalliği konusunda şüphe yaratabilir. 

 1. Amazonit genellikle mikroskobik kristallerden oluşur ve genellikle opak veya şeffaf değildir. Kristal yapıdaki belirgin bozulmalar veya taşın net bir şekilde şeffaf olması şüphe yaratabilir. 

 1. Satın aldığınız kaynak bu noktada önemli bir rol oynar. 

 1. Fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Eğer bir amazonit taşı değerinin çok altında bir fiyatta satılıyorsa; bu durum şüphe yaratır. 

 1. Taşınızdan numune vererek laboratuvar testleri yaptırabilirsiniz. 

 1. Isı ve ışık reaksiyonu verebilir. Ancak bu testler uzmanlık gerektirir ve dikkatli olunması gerekir. 

Sitemizde yer alan amazonit taşlarının her biri orijinallik konusunda incelikle araştırma yapılmış olup orijinallik konusunda herhangi bir şüphemiz yoktur. 

Amazonit taşı hakkında daha fazla bilgi almak için whatsapp iletişim hattımıza veya mailden bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...