700 TL ve Üzeri Alışverişlerde Kargo Bedava!

Güneş Taşı

Tarih: 07.01.2024 16:11
Güneş Taşı

Güneş Taşı Nedir 

Güneş taşı, yarı saydam bir feldspat mineralidir. Bu taşın adı, içindeki parıltılı ince parçacıkların bir güneş ışığı gibi parlamasından gelmektedir. Güneş taşı, adını bu parlaklık efektiyle aldığı için diğer adıyla "parlayan labradorit" olarak da bilinir. Güneş taşı genellikle krem, gri, kahverengi tonlarda olup, içerisindeki ince, parlayan parçacıkların rengine göre farklılık gösterebilir. Mohs sertlik ölçeğinde 6-6,5 arasında yer alır.  

Güneş Taşının Tarihsel Süreci 

Antik Mısır, Mezopotamya ve Hindistan gibi eski uygarlıklarda, değerli taşlar genellikle tanrılarla ve doğaüstü güçlerle ilişkilendirilirdi. Özellikle Hindistan'da halen daha bu taşın tanrısal güçlerle ilişkilendirildiğine inanılır. Sonuç olarak; bu taşın eski dönemlerden beri değerli bir taş olarak kabul edildiği ve farklı kültürlerde kutsal bir taş olarak görüldüğü bilinmektedir. 

Güneş Taşının Kullanım Alanları 

Güneş taşı, Antik zamanlardan bu yana özellikle takı yapımında ve süs eşyalarında kullanılmıştır. Bazı kişiler, güneş taşının enerji taşıdığına ve ruhsal faydalar sağlayabileceğine inanır. Bu nedenle, meditasyon ve şifa amaçlı kullanımı da yaygındır.  

Güneş Taşının Bakımı ve Arındırılması 

Güneş taşının sizinle daha uzun ömürlü olabilmesi için tüm takılarda olduğu gibi bir kese veya kutuda saklamanız takınız için daha iyi olacaktır. Günlük bakımında yumuşak bir bez veya fırçayla silebilirsiniz. Tüm takılarımız çelik olduğu için bakımında başka herhangi bir kimyasala gerek kalmaz. Takılarımızın tamamı çelik olduğu için parfüm, vücut kokuları veya herhangi bir kimyasalda solmaz, kararmaz. 

Güneş taşının arındırılmasında ise birçok farklı arındırma yöntemleri vardır. Sizin için en uygun olanı taşınızın arındırılmasında seçebilirsiniz; 

 1. Tuzlu Su ile Arındırma: Taşınızı bir kaseye su koyun ve bir kaşık deniz tuzu ekleyip karıştırın. Daha sonra takınızı biraz bu suda bekletin sonrasında yumuşak bir bezle temizleyin. 

 1. Toprağa Gömerek Arındırma: Taşınızı toprağın içine gömün ve bir gün boyunca bu şekilde bekletin. Daha sonrasında akan bir suda topraktan iyice arındırın ve yumuşak bir bezle kurulayın. 

 1. Tütsü ile Arındırma: Adaçayı veya palo santo tütsüsü yakarak taşınızı tütsüden çıkan dumanın etrafında dolaştırarak arındırın. 

 1. Güneş ve Ay Işığında Bekletme: Güneş taşınızı bir süre doğrudan güneş ve ay ışığına bırakarak olumsuz enerjisinden arındırabilirsiniz. Ancak güneş ışığına bırakırken dikkatli olunmalıdır. Çünkü güneş ışığı doğal taşınızın rengini değiştirebileceğini unutmamalısınız. 

 1. Akan Suda Arındırma: Akan dere, akarsu, şelale gibi su kaynaklarında taşı arındırma; eski enerjisini alıp götüreceği düşünülmektedir. Ayrıca taşınızı doğal elementlerle bir araya getirmek taşınız için çok faydalıdır. 

 1. Selenit ile Arındırma: Selenit, diğer taşların enerjilerini temizlemesiyle bilinen bir taştır. Güneş taşınızı selenit kristalinin yanına koyarak bir gece bekletebilirsiniz. 

Güneş Taşının Özellikleri 

 • Güneş taşı, pozitif enerji ve canlılık taşıdığına inanılır. Bu taşı kullanarak gün içindeki enerjinizin artmasını sağlayabilirsiniz. 

 • Güneş taşı, duygusal denge ve içsel huzur sağlamaya yardımcı olabilir. Duygusal travmaları ve stresi hafifletebilir. 

 • Ruhsal deneyimlerin derinleşmesine ve spiritüel bağlantının güçlenmesine yardımcı olabilir. Meditasyon ve spiritüel çalışmalar sırasında kullanıldığında, derinlemesine içsel keşif ve bilgelik arayışına katkıda bulunabilir. 

 • Güven duygusunu tetikler. Hem kendinize hem de sevdiğiniz kişiye etkili bir taştır. 

 • Güneş taşı, ay taşı ile kullanıldığında feminen ve maskülen enerjileri dengelemeye yardımcı olur. Ancak bu ikili taş kullanımı kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Size en uygun taşı anlamak için taşın sizde bıraktığı enerjiyi anlamak önemlidir. Bu konu hakkında whatsapp destek hattından bize danışabilirsiniz. 

Güneş Taşı Hangi Burcun Taşıdır 

Güneş taşı; aslan burcuyla ilişkilendirilir. Çünkü aslan burcu gücünü güneşin enerjisinden alır. Ve aslan burcunun özellikleriyle tamamlanır. Ancak siz de yükselen burcunuza, kişisel özelliklerinize ve diğer parametrelere bakarak karar verebilirsiniz. Önemli olan taş sizinle iken size verdiği enerjisel uyumdur. 

Güneş Taşı Hangi Çakraya Etki Eder 

Güneş taşı, enerjetik olarak özellikle solar pleksus chakrasıyla (üçüncü çakra) derin bir bağa sahiptir. Güneş taşının bu chakrayla olan özel ilişkisi, taşın içerdiği enerjilerin ve frekansların, bu merkezi dengede tutma ve besleme kapasitesine sahip olmasından kaynaklanır. Güneş taşı, solar pleksus chakrasının enerjetik dengesini destekleyerek, bireyin içsel gücünü ve özsaygısını derinlemesine hissetmesine yardımcı olabilir. Ancak, taşların enerjiyle ilişkilendirilmesi kişisel ve kültürel inançlara bağlıdır. 

Güneş Taşının Orijinal Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır 

 1. Güneş taşı genellikle içinde ince parçacıklar veya parlamalar olan bir görünüme sahiptir. Ayrıca, taşın rengi, berraklığı ve diğer optik özellikleri de orijinalliği hakkında bilgi sağlayabilir. 

 1. Piyasa fiyatlarına, taşın kalitesine ve satın alım yeri itibarına dikkat ederek orijinalliği konusunda daha bilinçli bir seçim yapabilirsiniz. 

 1. Bazı özel testler ve cihazlar, taşın optik, termal ve kimyasal özelliklerini analiz ederek orijinalliği hakkında bilgi sağlayabilir. 

 1. Satın aldığınız kaynak bu durumda çok önemlidir. 

 1. Taşınızdan numune vererek laboratuvar testleri yaptırabilirsiniz. 

Sitemizde yer alan güneş taşlarının her biri orijinallik konusunda incelikle araştırma yapılmış olup orijinallik konusunda herhangi bir şüphemiz yoktur. 

Güneş taşı hakkında daha fazla bilgi almak için whatsapp iletişim hattımıza veya mailden bizimle iletişim sağlayabilirsiniz. 

İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...